У Греції на 10 років посадили прибиральницю дитсадка за брехню про освіту

23 листопада 201815:53

53-річну прибиральницю дитсадка з грецького міста Волос засудили до 10 років в’язниці за підробку сертифіката про початкову освіту.

Жінка (її ім’я не повідомляється) влаштувалася на роботу в муніципальний дитячий садок в 1996 році. В її сертифікаті було зазначено, що вона закінчила 6 класів початкової школи – це мінімально необхідна освіта для роботи в державній установі. Перевірка, проведена в 2014 році, показала, що прибиральниця підробила сертифікат; насправді вона закінчила тільки 5 класів.

Прибиральницю звільнили і звинуватили в шахрайстві і підробці документів. Суд першої інстанції засудив її до 15 років в’язниці. Апеляційний суд знизив покарання до 10 років. Судді обгрунтували своє рішення тим, що жінка нанесла збитків державі, оскільки 18 років незаконно отримувала зарплату.

“Їй потрібна була ця робота, тому що у неї двоє дітей і чоловік з наркотичною залежністю. Вона була прибиральницею – не лікарем і не інженером з фальшивим дипломом. Це сертифікат про початкову освіту, він не впливав на якість роботи, яку вона виконувала”, – заявив адвокат жінки Георгіос Сінеліс.

Рішення суду викликало обурення в Греції. На захист засудженої виступили профспілки, які заявляють, що жінка була єдиною, хто годує сім’ю.

“18 років виконувала свою роботу і отримувала за неї гроші. Вона нічого не вкрала! Ми вимагаємо негайно випустити її, тому що це не злочин – працювати для того, щоб вижити”, – йдеться в заяві профспілки регіону Магнісія, де знаходиться місто Волос.

Переглянути покарання для жінки вимагає й грецька правозахисна організація “Ліга прав людини”, а також Комуністична партія Греції і правляча в країні партія “СІРІЗА”.

22 листопада адвокат засудженої заявив, що подав скаргу на вирок до Верховного суду Греції; Сінеліс попросив на час розгляду скарги звільнити його підзахисну з в’язниці в місті Фіви, де вона зараз перебуває. Крім того, юридичні підстави вироку колишній прибиральниці окремо перевірить старший обвинувач у кримінальних справах Верховного суду Греції.

Як пише грецька служба CNN, кілька років тому по всій країні почалася масштабна кампанія з перевірки дипломів державних службовців.

У результаті з 2014 року роботу втратили понад 1700 чоловік, серед яких були лікарі, поліцейські і чиновники. У більшості випадків люди підробляли дипломи про повну загальну середню або вищу освіту.