ЦРУ перехопило телефонний наказ саудівського принца “змусити замовкнути” журналіста Хашукджі

22 листопада 201814:22

У ЦРУ є запис телефонної розмови, в ході якого наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман особисто вимагав “змусити мовчати” журналіста Джамаля Хашукджі.

Директор ЦРУ Джина Хаспел в ході візиту в Анкару в жовтні “дала зрозуміти”, що існує запис телефонної розмови між наслідним принцом Саудівської Аравії і його братом Халідом бін Салманом, який займає пост посла Саудівської Аравії в США.

На записі чути, як наслідний принц вимагав “змусити мовчати Джамаля Хашукджі якомога швидше”. Також в телефонній розмові обговорювався “дискомфорт”, який створює журналіст своєю критикою на адресу керівництва Саудівської Аравії.

Опозиційний до влади Саудівської Аравії журналіст Джамаль Хашукджі зник 2 жовтня після візиту в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі. Спочатку Ер-Ріяд заперечував, що диппредставництво має до цього стосунок, проте через 18 днів визнав, що журналіст був убитий під час “бійки”. Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр назвав вбивство “величезною прикрою помилкою”.

У Саудівській Аравії заявили, що влада хотіла переконати Хашукджі повернутися в країну і відправили для цього 15 агентів з широкими повноваженнями, які вдалися до насильства.