Це сором українського парламенту: Рада відмовилася знімати недоторканність з Вілкула

16 жовтня 201814:31

Сьогодні, 16 жовтня, Верховна Рада не підтримала подання генпрокурора Юрія Луценка на зняття депутатської недоторканності з члена фракції “Опозиційний блок” Олександра Вілкула.

“За” проголосували 137 депутатів. Тобто рішення не прийняли, оскільки не вистачило голосів. Після обіду парламент розгляне зняття недоторканності з ще одного депутата Опоблоку Дмитра Колесникова.

“Це сором українського парламенту, йдучи на вибори, ми обіцяли зняти депутатську недоторканність”, – заявив спікер Андрій Парубій.

Перед голосуванням Олександр Вілкул заявив з трибуни, що нікуди не втече і що ходить на допити.

“Я і прошу, і вимагаю, щоб припинили тиск на свідків і моїх адвокатів. Є претензії до мене? Навіщо чіпати свідків і адвокатів”, – сказав він. 

Генпрокурор Юрій Луценко стверджує, в 2011 році Олександр Вілкул, перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, використовуючи службове становище, незаконно передав землі в колективну власність у користування Орджонікідзевського ГЗК під розробку кар’єру та приватній фірмі “АРТ ЛЕНД”. Луценко стверджував, що своїми діями Вілкул завдав державі шкоди на більш ніж 5 мільйонів гривень, а також знищив частину землі сільськогосподарського призначення.

Сам Вілкул заперечує звинувачення, називаючи їх сфабрикованими. За його словами, ніякого злочину не було і немає, оскільки земля була в державній власності і в державній власності залишилася, а своїм рішенням він передав землі запасу в оренду ГЗК і тим самим зберіг робочі місця на підприємстві.