“Це книга імпічмента Порошенка”. Екс-глава СБУ про мемуари Онищенка

19 квітня 201813:20

Екс-глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що викриття Олександра Онищенка і публікація його плівок можуть стати найгучнішою справою в історії України. 

“Якщо антикорупційні органи, зокрема НАБУ, САП, дійсно створені з метою подолання корупції в Україні. Повинні бути відкриті кримінальні справи проти президента Порошенко і його оточення, замішаного в корупції, підкупі парламентаріїв, має бути слідство і суд”, – сказав Наливайченко в коментарі виданню “Страна“.

“Проти президента висунуті серйозні звинувачення – такі справи не можуть залишитися непоміченими з боку правосуддя, громадськості, журналістів: ні в Україні, ні за кордоном. Це – шок. Це – книга імпічменту президента”, – додав екс-глава СБУ.

“Такі справи як це – є тим “вододілом”, який відділяє нас від наших європейських сусідів. Там, цієї інформації було б достатньо для імпічменту, дострокових виборів, арештів, показових судових процесів і закінчення багатьох політичних кар’єр. У нас, нічого з цього не буде, принаймні за часів панування цієї влади … Я чомусь переконаний, що жоден з правоохоронних органів навіть не почне з власної ініціативи ніяких справ, згідно фактів, які стали вчора надбанням громадськості. Сьогодні ми, швидше за все, не побачимо офіційних заяв від прес-служб ГПУ, СБУ, НАЗК, САП, НАБУ, Мін’юсту, ДФС, ФінМоніторингу і т.д”, – розповів він.

Наливайченко нагадав, що Національне антикорупційне бюро України здійснює вже майже півтора року досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди народними депутатами України за голосування в парламенті низки законопроектів, зокрема прийняття державного бюджету 2015 і 2016, призначення і звільнення Генерального прокурора Шокіна, призначення Генерального прокурора Луценка, звільнення Голови Служби безпеки України Наливайченка. Однак справа поки далека від завершення.