The Washington Post розповіла про спробу ГРУ вплинути на американських політиків. Їм розіслали листи від імені “патріотів України”

29 грудня 201809:09

Головне управління Генерального штабу Збройних сил Росії (ГРУ) намагалося вплинути на позицію американських політиків з українського питання, повідомляє The Washington Post з посиланням на розвідку однієї з західних країн.

За даними видання, в 2015 році 12 американських сенаторів отримали однакові електронні листи, відправник яких назвав себе членом групи “Патріоти України”.

Лист, складений на примітивній англійській мові, починалося так: “Сенатори і конгресмени США! Ситуація в Україні сьогодні вкрай важка. Україна знаходиться в стані війни… Рівень корупції в збройних силах колосальний. Високопоставлений офіцер продає зброю терористам”.

Лист містив посилання на петицію із закликом “врятувати” Україну. Сенаторів просили прислати “досвідчених фахівців США та НАТО”, які замінили б українське військове командування.

“Сподіваємося, що ви зможете вплинути на Білий дім, Пентагон і Держдепартамент і домогтися відправки західних офіцерів в Україні для прямого контролю над нашими збройними силами”, – говорилося в петиції.

За розсилкою листів стояло один з підрозділів ГРУ – військова частина №54777, або 72-й окремий центр спеціальної служби, який спеціалізується на веденні психологічної війни.

ГРУ переслідувало дві мети – деморалізувати українців і змусити американських політиків думати, що українці втратили віру в свою армію. При цьому 12 сенаторів, які отримали лист, вірогідно були обрані просто за алфавітом.

Цей інцидент є першою грубою спробою ГРУ чинити психологічний вплив на американських політиків. Даний хід виявився невдалим – лист не вплинув на позицію Конгресу щодо України.