Столиця під ризиком техногенної катастрофи

16 червня 201710:49

Київ знаходиться на межі техногенної катастрофи, адже головний столичний колектор вже більше 10 років тріщить по швах, а жителям міста доводиться дихати смердючим повітрям і отруйними газами.

Особливо гостро відчувається ця проблема влітку, коли сильна спека. Запах настільки жахливий, що людям, які живуть поруч, доводиться бігти з власних будинків і перечікувати сморід у родичів і друзів. Про це йдеться в сюжеті “Сніданок з 1 + 1”.

Колектор розташований в історичному центрі Києва – на Подолі, біля його зруйнованої частини, з якої і поширюється сморід, стоїть житловий будинок, мешканці якого вже втомилися оббивати пороги районної адміністрації. Однак від чиновників нуль реакції і головне – дій.

“Вікна відкрити неможливо. У нас тільки початок літа, як буде в наступному місяці, коли буде +35 на вулиці – це буде просто нестерпно. Тим більше у нас не у всіх є кондиціонери, щоб хоч якось можна було рятуватися від цього запаху”, – розповідає киянка Юлія.

Журналістам вдалося знайти відповідальних за стан колектора – це виявився “Київводоканал”, де пояснили, що колектор смердить, бо він вже більше десяти років перебуває в аварійному стані і його ресурс давно вичерпаний.

“Колектор заповнений на третину максимум. Все інше – це отруйні гази, які роз’їдають бетон, з якого побудований колектор і відповідно відбуваються провали, колектор просто захлопується всередину “, – пояснила керівник прес-служби “Київводоканалу” Ганна Слободянюк.

Як з’ясувалося, ще 15 років тому на заміну старому почали прокладати колектор-дублер, але роботи постійно припинялися через нестачу коштів, і будівництво затяглося на роки.

Зараз же в “Київводоканалі” запевнили, що скоро новий колектор введуть в експлуатацію.

“Є чіткий графік, він виконується, всі роботи виконуються, працює підрядник “Київметробуд”. І вже у вересні дублююча нитка цього колектора буде готова, щоб приймати стоки. Тобто восени відключать цей аварійний колектор і стоки будуть йти по новому”, – заявила представник “Київводоканалу”.

У той же час юристи порадили не терпіти запах, а звертатися в інстанції, які контролюють такі ситуації.

“Незалежно від того, це державна установа, державний колектор, або належить місцевій раді, людина все одно не змушений згідно із законами терпіти і дихати таким повітрям, нюхати це забруднене повітря. Потрібно звертатися в екологічні інспекції та санепідемслужби. Саме ці органи, незалежно від підпорядкування джерела запаху, притягнуть до відповідальності “, – зазначив Лаврентій Царук.