Стенограма виступу Порошенка і Трампа перед журналістами

21 червня 201711:07

Білий дім оприлюднив стенограму зустрічі Дональда Трампа і Петра Порошенка, що пройшла 20 червня в США. Президент Трамп: Дуже вам вдячний. Для мене велика честь зустрітися з президентом Порошенком, президентом України, країни, в справи якої ми всі глибоко залучені. І ви це бачите, і всі читають про це.

У нас відбулася дуже-дуже хороша дискусія. Переговори триватимуть протягом дня. І я вважаю, що було досягнуто значного прогресу. І це велика честь прийняти вас, пане президенте. Дякую вам, дякую вам велике.

Ви хотіли б що-небудь сказати?

Президент Порошенко: Для мене велика честь і задоволення зустрітися з вами, пане президенте, одним з найнадійніших прихильників і партнерів, стратегічних партнерів України.

Ми боремося за свободу і демократію з дуже сильною підтримкою в області безпеки і оборони, підтримкою наших реформ, підтримкою моєї 45-мільйонної країни – найбільшої країни на європейському континенті. Я абсолютно впевнений, що Україна – це історія успіху. І я пишаюся тим, що ви, пане президенте, і Сполучені Штати – співавтори цієї історії успіху.

Ми дуже захоплюємося вашим керівництвом, вашими ефективними діями, тому що сьогоднішній день включає дві історичні дати – п’ять місяців вашого президентства і час, коли ми запустили перший мирний план – мирний план України. І я впевнений, що наше ефективне співробітництво допоможе принести мир нашій нації, на нашу землю і зможе підтримати нашу територіальну цілісність і суверенітет.

Президент Трамп: Що ж, спасибі. Це велика честь. Щиро Дякую. Дякуємо.

Питання із залу: Якою буде реакція на смерть Отто Уормбіра?

Президент Трамп: Те, що сталося з Отто, – ганьба. Це повний ганьба, що трапилося з Отто. Не можна допустити, щоб таке коли-небудь повторилося. І, чесно кажучи, якби його повернули додому раніше, я думаю, що результат був би зовсім іншим. У той же день його повинні були повернути додому. Результат був би зовсім іншим. Але те, що трапилося з Отто, – ганьба. І я говорив з його родиною. Його сім’я неймовірно сильна, що вони пережили. Але його потрібно було повернути додому давним-давно.