Стало відомо, скільки українців “попали” в Paradise Papers

6 грудня 201711:34

Для деяких сегментів економіки офшори залишаються необхідністю.

68 українців, серед яких 55 чоловіків і 13 жінок, виявилися фігурантами міжнародного розслідування “Райські документи” (Paradise Papers). Про це свідчать результати дослідження, проведеного аналітичною системою YouControl.

За даними аналітиків, власниками 57 згаданих в “Райських документах” офшорів є українці. 27 офшорів з цього числа зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 – на Бермудських о-вах, 7 – на Мальті, 4 – на острові Мен, 3 – на Кайманових островах, 3 – на Сейшельських о-вах, 1 – в Великобританії і 1 на острові Джерсі.

“Дві третини українців-засновників офшорів з Paradise Papers є керівниками або власниками українських компаній”, – відзначають в YouControl.

При цьому аналітики підкреслюють, що офшорами користуються як групи компаній, зайнятих в масштабному виробництві, так і невеликі стартапи IT-сфери.

offshores_7_580_orig

“Для деякого бізнесу (зокрема в сфері IT) використання офшорних і “напівофшорних” компаній взагалі є життєво важливим, адже сьогодні вихід на велику кількість міжнародних платформ для поширення IT-продукції можливий саме через іноземні компанії, а отримання доходів – саме на рахунки в іноземних банках “, – відзначили радник і старший юрист Sayenko Kharenko Аліна Плющ і Дмитро Рябікін.

Раніше, журналісти Міжнародного консорціуму журналістських розслідувань ICIJ і фахівці проекту з розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP обробили близько 13,5 мільйон документів. Серед українців в “паперах” згадувалися екс-депутат Антон Пригодський і колишній віце-прем’єр Валерій Вощевський, а також член правління ПАТ “Укртрансгаз” Сергій Алексєєнко.

У документах фігурує цілий ряд всесвітньо відомих імен, а також компаній, наприклад, Apple, Siemens, Uber, Facebook, Allianz, Bayer, Nike і Deutsche Post. Виявилося навіть, що британська королева Єлизавета II інвестувала 10 мільйонів фунтів (13 мільйонів доларів) в офшори.