Справа Роттердам+: НАБУ повідомило про підозру екс-голові НКРЕКП Вовку і двом топ-менеджерам ДТЕК

8 серпня 201916:14

8 серпня детективи НАБУ повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули Роттердам+, про підозру у завданні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків.

Йдеться про екс-голову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, чинного директора ДП Оператор ринку (на момент запровадження Роттердам+ був членом НКРЕКП), начальника відділу Нацкомісії, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи, яка є ключовим оператором ринку теплогенерації України, директора департамента однієї з компаній зазначеної групи.

Їх підозрюють в порушенні ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

Одного з підозрюваних — екс-члена НКРЕКП — затримали. Місце місцезнаходження ще чотирьох — екс-голови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо. Тож їм повідомлено про підозру в порядку ст. 278, ст. 135 Кримінального процесуального кодексу України

“Слідство встановило, що представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися, а саме — витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі. В березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців, які, понесли фінансовий тягар з оплати необґрунтованого тарифу. В результаті подорожчали товари та послуги для кінцевого споживача, в тому числі й першої необхідності”, — розповіли в НАБУ.

Слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016−2017 рр завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні-компанії-ініціатори запровадження Роттердам+.