Справа “Ротердам+”: Прокурори просять для одного з підозрюваних арешт з альтернативою застави в 50 млн грн

9 серпня 201917:55

Правоохоронці просять Солом’янський райсуд Києва арештувати одного з фігурантів справи “Роттердам+” з альтернативою застави в розмірі 50 млн грн.

Про це голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив під час прес-конференції з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником.

“Одного підозрюваного було вчора затримано. Зараз, здається, триває судове засідання в Солом’янському райсуді по обранню запобіжного заходу. Це член НКРЕКП. Ми просимо тримання під вартою з альтернативою застави в 50 млн грн. Інші фігуранти зараз не затримані через те, що перебувають за межами України. Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес, тобто їм оголошено про підозри, їх викликано до детективів на вівторок-середу, там різні дати. У випадку неявки будуть вживатись заходи для їхнього розшуку”, — сказав Холодницький.

Пізніше він підтвердив, що йде про директора ДП Оператор ринку Володимира Євдокимова, який раніше був членом НКРЕКП.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Справа Роттердам+: НАБУ повідомило про підозру екс-голові НКРЕКП Вовку і двом топ-менеджерам ДТЕК

“Аналогічні клопотання будуть, скоріше за все, внесені й по відношенню до інших осіб”, — заявив глава САП.

Ситник додав, що деякі фігуранти вже більше семи місяців перебувають за межами України, але при цьому активно пишуть в Facebook.

“Тому ми їх активно запрошуємо до співпраці, приїжджати, проводити процесуальні дії, а не медійні у Facebook”, — наголосив він.

Нагадаємо, вчора в НАБУ заявили, що повідомили шести особам, причетним до впровадження так званої формули Роттердам+, про підозру в завданні споживачам електроенергії 18,87 млрд грн збитків.

Йдеться про Вовка, чинного директора ДП Оператор ринку (на момент введення “Роттердам+” був членом НКРЕКП) Володимира Євдокимова, начальника відділу Нацкомісії, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи ДТЕК і директора департаменту однієї з компаній цієї ж групи. Євдокимова правоохоронці затримали. Місцезнаходження Вовка і топ-менеджерів ДТЕК поки невідомо, додали в НАБУ.