Справа “Крисіна”: У прокуратурі заявили, що спробують заблокувати рішення про повернення

10 листопада 201815:04

Апеляційний суд може не відкрити провадження за скаргою на рішення судді Олени Курової етапувати з колонії в Донецькій області в СІЗО Києва Юрія Крисіна, фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія.

Про це повідомив прокурор Олексій Донський.

Прокуратура має намір заблокувати рішення Солом’янського суду Києва етапувати фігуранта справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія Юрія Крисіна з виправної колонії в Донецькій області в Лук’янівське СІЗО в Києві.

“Спробуємо заблокувати це рішення. Хоча не факт, що Апеляційний суд відкриє провадження, плюс відведення Курової, плюс дисциплінарна скарга”, – сказав Олексій Донський.

Рішення етапувати Крисіна в СІЗО суддя Курова прийняла 9 листопада в своєму кабінеті. Співробітники суду про початок засідання не оголошували. 8 жовтня Крисіна етапували зі столичного Лук’янівського СІЗО в Торецьку виправну колонію №2 на неокупованій частині Донецької області в рамках справи про вбивство Веремія, де Крисіну вже винесли вирок у вигляді п’яти років тримання під вартою.

Крисін фігурує ще в одній справі – тортури і викрадання під час Майдану, яку розглядає Дарницький суд. Спочатку в справі було двоє обвинувачених – Крисін, якого слідство вважає організатором тітушек, і його охоронець Сергій Чемес.

Справа розглядалася в суді з лютого 2018 року. Протягом майже п’яти місяців адвокати Крисіна регулярно зривали засідання, не були в суді та заявляли відводи прокурорам і судді. В кінці липня, коли залишалося оголосити останні вісім сторінок обвинувального акту, сторона захисту, з четвертої спроби, домоглася відводу судді Любові Леонтюк.

У підсумку справу почали розглядати заново, з підготовчої стадії, і під головуванням нової судді Ольги Просаловї. У вересні 2018-го обвинувачений Чемес пішов на угоду зі слідством, визнав свою провину і отримав вирок у вигляді трьох років і трьох місяців тримання під вартою.

На даний момент у справі про викрадення і тортури під час Майдану залишився тільки один обвинувачений – Крисін, якому загрожує до 10 років в’язниці. 6 листопада суд не зміг призначити дату оголошення обвинувального акту Крисіну у цій справі через неявку одного з трьох його адвокатів. Засідання перенесли на 12 листопада.