Справа Крисіна: Опубліковано текст вироку

29 грудня 201712:00

Суд зазначає, що Крисін не знав про намір “тітушок” стріляти в журналіста Веремія.

Опубліковано текст вироку Шевченківського районного суду Києва щодо Юрія Крисіна за причетність до вбивства журналіста В’ячеслава Веремія.

“18.02.2014 року о 23 год.57 хв. до перехрестя вулиць Володимирської та Великої Житомирської в м Києві перед входом до будівлі МНС України в м. Києві, розташованого за адресою: м. Київ, вул.Володимирська, 13, під’їхав та зупинився автомобіль «Шкода Октавія» державний номерний знак НОМЕР_1, із якого здійснював відеозапис на телефон кореспондент газети «Вести» ОСОБА_9 Бажаючи не дати зафіксувати їх протиправні дії, невстановлені слідством особи з хуліганських мотивів вирішили зупинити автомобіль та безпричинно заподіяти тілесні ушкодження особам, що перебували в автомобілі аби останні не могли зафіксувати їх дії. З цією метою, одна з невстановлених слідством осіб кинула світлошумову гранату під автомобіль, від вибуху якої було спричинено його зупинку та пошкодження. Одразу після нього інші невстановлені особи, діючи умисно, з метою умисного пошкодження майна, а саме: автомобіля «Шкода Октавія» державний номерний знак НОМЕР_1, який на праві власності належить ОСОБА_10, застосовуючи дерев’яні кийки, палиці, демонструючи вогнепальну зброю та погрожуючи її використанням відносно осіб, які перебували на той час в автомобілі, а саме: ОСОБА_11, ОСОБА_9 та ОСОБА_12, почали пошкоджувати зазначений автомобіль, наносячи удари по склу та кузову автомобіля, в результаті яких були спричинені пошкодження з чотирьох сторін кузову ударного типу та кульові пошкодження в панелі підлоги та стелі.

При цьому, обвинувачений ОСОБА_6, разом з іншими невстановленими слідством особами, виявляючи явну неповагу до суспільства, нехтуючи загальнолюдськими правилами співжиття і нормам моралі, використовуючи малозначний привід – відео зйомку, яку проводив ОСОБА_9 на свій мобільний телефон, без видимих на те причин, з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю, тобто з хуліганських мотивів, наніс множинні удари дерев’яним кийком (битою) ОСОБА_9 по тулубу та ногах. Від заподіяних ОСОБА_6 та іншими невстановленими особами ударів ОСОБА_9 впав на проїжджу частину вулиці Володимирської в м.Києві.

Діями обвинуваченого ОСОБА_6 і невстановлених осіб ОСОБА_9 спричинено наступні легкі тілесні ушкодження: забійна рана в ділянці правої брови та правої тім’яної ділянки, крововиливи в шкіру та м’які тканини правої надлопаткової та лопаткової ділянок, в правій поперековій ділянці, садна в ділянці правої кисті, правої гомілки, та колінних суглобів.

Після цього, обвинувачений ОСОБА_6 та інші невстановлені особи залишили місце вчинення злочину.

Однак, приблизно о 00 год. 04 хв. ОСОБА_9 підвівся і спробував втекти від нападників. Побачивши це, невстановлена особа, без попередньої домовленості із обвинуваченим ОСОБА_6, здійснив постріл з невстановленої вогнепальної зброї у ОСОБА_9, заподіявши йому вогнепальне поранення, від якого він втратив свідомість.

В подальшому ОСОБА_9 19.02.2014 року був доставлений до Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, де від отриманого вогнепального поранення помер.”