Сьогодні виповнюється 20 років влади Путіна

9 серпня 201911:40

Рівно 20 років тому 9 серпня 1999 року президент Росії Борис Єльцин в ТВ-зверненні назвав Володимира Путіна своїм наступником.

З цього моменту почалося офіційне сходження Путіна до влади.

“Через рік, рівно через рік будуть президентські вибори. Я вирішив назвати людину, яка на мою думку, здатна консолідувати суспільство, спираючись на найширші політичні сили, продовження реформ в Росії, здатна згуртувати навколо себе тих, хто в XXI столітті буде оновлювати велику Росію. Це секретар Ради безпеки, директор ФСБ Росії Володимир Володимирович Путін”, – заявив тоді Єльцин.

До цього Єльцин оголосив про відставку уряду Сергія Степашина, а також про те, що тимчасове виконання обов’язків прем’єр-міністра було покладено на Путіна, який в цей же день був призначений першим заступником голови уряду.

Кандидатура Путіна була внесена до Держдуми для затвердження на посаді прем’єр-міністра і депутати за неї проголосували.

У березні 2000 року Путін вперше був обраний росіянами на пост президента.

У 2004 році він був переобраний президентом на другий термін. В одному з інтерв’ю Володимир Путін тоді зазначив, що це його останній термін.

У 2008 році Володимир Путін стає прем’єр-міністром Росії і очолює партію “Єдина Росія”.

У 2011 році Путін скористався змінами до Конституції і був втретє обраний на пост президента Росії.

У 2018 році Путін здобув перемогу на президентських виборах четвертий раз. Він набрав найбільший в своїй кар’єрі відсоток і одночасно встановив рекорд за абсолютним числом отриманих голосів. За нього проголосували понад 55 мільйонів росіян.