Швеція видворяє українку, яка втратила ногу в теракті

16 серпня 201810:53

Міграційна служба Швеції відмовила у продовженні дозволу на проживання 38-річній українці, яка вижила під час теракту у Стокгольмі у квітні 2017 року, але втратила ногу.


У день теракту 38-річна українка Ірина прийшла до торгового центру Ahlens за покупками і потрапила під колеса вантажівки, яка в’їхала у пішоходів.
Вона провела в лікарні три тижні, за цей час їй зробили декілька операцій, однак не змогли врятувати праву ногу. В лікарні Ірину відвідав прем’єр Швеції Стефан Льовен, пообіцявши, що все буде добре.
Після цього українка більше року мешкала у Стокгольмі разом з донькою. У неї був тимчасовий дозвіл на проживання, оскільки вона була свідком у справі терориста Рахмата Акілова, що вчинив наїзд на пішоходів, – повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Aftonbladet.

Нещодавно Міграційна служба Швеція відмовила Ірині у постійному дозволі на проживання, аргументувавши своє рішення тим, що українка не в змозі подбати про себе, тому має їхати додому за медичною допомогою і підтримкою друзів і родичів.

Наразі в Ірини і її доньки є два тижні, щоб добровільно залишити Швецію. Однак вона збирається оскаржити рішення Міграційної служби, хоча апеляція може зайняти декілька місяців.