Штучний інтелект пророкує ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 5 років вперед

11 жовтня 201808:10

Канадські дослідники навчилися прогнозувати спад когнітивних функцій у людини, щоб знизити кількість випадків хвороби Альцгеймера.

Знаючи про ризики деменції, можна затримати розвиток хвороби.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, в світі близько 50 млн осіб страждають деменцією, а до 2050 року загальна кількість пацієнтів досягне 152 млн. Хвороба Альцгеймера – найбільш поширена форма деменції, на неї припадає 60-70% випадків.

Для її лікування, як і раніше немає доведених ефективних способів, і тому головним інструментом залишається профілактика. Прогностичні дослідження канадських учених повинні поліпшити ситуацію, що склалася, повідомляється на сайті Університету Макгрілла.

Команда розробила алгоритм, який вивчає сигнатури МРТ, генетичні характеристики, а також набір клінічних даних пацієнта. Всього обстежено понад 800 добровольців: здорових людей, а також пацієнтів з різними стадіями деменції і хвороби Альцгеймера.

На підставі наданих даних Artificial Intelligence (штучний інтелект) визначає, чи може порушення когнітивних здібностей конкретної людини призводити до розвитку хвороби Альцгеймера. Прогноз робиться на п’ять років.

“Висновки штучного інтелекту дозволять лікарям виділяти пацієнтів з підвищеним ризиком хвороби Альцгеймера і призначати ранню профілактику, яка як і раніше залишається головною запорукою успіху відтермінування захворювання”, – стверджує дослідник Маллар Чакраварті.

Зараз команда проводить додаткові перевірки точності алгоритму, щоб розширити можливості прогнозування на більш тривалий термін.

Точна причина хвороби Альцгеймера невідома, проте найбільш популярна теорія звинувачує в її розвитку бета-амілоїдні білки. Американські вчені виявили механізм, який запускає накопичення цих токсичних сполук.