Штрафи на кордоні виростуть в 10 разів

26 квітня 201812:02

Підписаний президентом Порошенком закон вводить нові штрафи за порушення порядку переміщень в зоні АТО і посилює покарання за порушення державного кордону.

У четвер, 26 квітня, президент Петро Порошенко підписав зміни до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прикордонної безпеки держави. Новий закон посилює існуючі покарання за порушення кордону і вводить нові штрафи.

Цим документом вноситься ряд змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, вводиться два нових види адміністративної відповідальності.

Також, вносяться доповнення до законів “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, “Про Державну прикордонну службу України”, “Правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, “Про створення вільної економічної зони” Крим і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території.

За ряд порушень штрафи зростуть в 10 разів. Так, за злісну непокору законному розпорядженню військовослужбовця або співробітника ДПСУ (стаття 185-10) каратимуть від 50 до 100 неоподатковуваними мінімумами доходів громадян.

За порушення іноземцями правил перебування в Україні і транзитного проїзду буде штраф 100-300 неоподатковуваних мінімумів (зараз – від 30 до 50). Також в КУпАП додали статтю 203 (1), згідно з якою за умисне невиконання іноземцем рішення про заборону в’їзду в Україну тягне за собою штраф у розмірі 100-300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ще одне нововведення – штрафи за порушення порядку переміщень в зоні АТО, через лнію розмежування.

За спробу проїзду поза пунктами в’їзду-виїзду (або в таких пунктах, але без документів, або без дозволу органів влади) порушників каратимуть штрафами від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів.