Щедрий Вівторок. Завтра в Україні пройде День добрих справ

2 грудня 201912:46

Завтра, 3 грудня, в Україні вдруге пройде Щедрий Вівторок, або День добрих справ.

Це аналог глобальної акції добрих ініціатив GivingTuesday, яка зародилася в США та залучає людей до філантропії.

Наразі українці зареєстрували понад 500 власних ідей корисних справ, які вони втілять завтра. Зібрати вдалося вже понад 15 мільйонів гривень.

“Багато волонтерів вкладають у добрі справи свій час та інші ресурси, значення яких не менш важливо. Допомагати можна не тільки грошима, а й часом, талантом, знаннями або підтримувати рух інформаційно”, – повідомляють автори проєкту.

Список активностей – тобто добрих ініціатив, до яких можна приєднатися – можна подивитися на офіційному сайті українського Щедрого Вівторка в розділі Карта добра. Крім цього, українці можуть придумувати власні акції і реєструвати їх: наприклад, можна продавати колегам мерч з фотографією шефа, стати фандрейзером або пригостити когось обідом, відзначають організатори.

Акція GivingTuesday зародилася в США в 2012 році і є глобальною ініціативою добрих справ. У ній беруть участь, зокрема, такі великі корпорації, як Facebook і PayPal – останні, наприклад, за останні три роки перевели на рахунки акції більше $200 млн.

В Україні День добрих справ організований ініціативною групою у складі Zagoriy Foundation, Благодійного фонду Таблеточки, Клубу Добродіїв, а також Українського форуму благодійників.