Секретаріат Ради Європи розіслав країнам ПАРЄ документ про “незаконність” санкцій проти РФ

8 жовтня 201813:01

В останні дні вересня політичні групи ПАРЄ і уряди всіх країн-членів отримали з секретаріату Ради Європи документ зі статусом “не для поширення”, в якому йдеться про “незаконність” санкцій проти Росії.

Документ був підготовлений на прохання генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда.

В описі документа юридичний радник Йорг Полякевич доводить, що механізм санкцій повинен бути скасований, оскільки суперечить духу Статуту Ради Європи. Полякевич стверджує, що потрібно скасувати право Асамблеї накладати найсильніші санкції – позбавлення права голосу делегації країн-порушників.

На його думку, санкції, накладені ПАРЄ без консультацій з Комітетом міністрів, порушують баланс влади в Раді Європи. До того ж російських депутатів не можна карати за “урядову політику”.

“Процедура оскарження повноважень не повинна використовуватися для того, щоб піддавати санкціям парламентські делегації через дії їхніх урядів”, – йдеться в документі.

Також проблемою є те, що Росія, потрапивши під санкції, позбавляється права брати участь у виборах генсека і інших керівників організації.

ПАРЄ голосуватиме щодо змін до регламенту, які можуть ускладнити накладення санкцій на РФ, на засіданні 9 жовтня.

Верховна Рада прийняла заяву, згідно з якою, у разі зняття обмежень з російської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій, Україна перегляне принципи співпраці з ПАРЄ.

ПАРЄ позбавила делегацію Росії права голосу в січні 2015 року через агресію федерації проти України. З тих пір російські представники чинили тиск на ПАРЄ, намагаючись домогтися скасування санкцій.

Санкції ПАРЄ проти Росії не стосуються економіки, однак асамблея стала першим міжнародним органом, членом якого є Росія і який зміг ввести обмеження проти росіян.