СБУ вважає списки Савченко некоректними

10 січня 201721:53

У СБУ заявляють, що списки, оприлюднені депутатом Надією Савченко, є некоректними, а СБУ провела нараду у зв’язку з цими списками.

На засіданні СБУ було проведено перевірку цих списків і співставлення їх з офіційними даними. На нараді йшлося також про те, як зменшити негативні наслідки публікації списків для процесу звільнення. Про це повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт, передає Українська правда.

Тандіт сказав, що списки є некоректними. “У цьому списку є безвісти зниклі хлопці. Навіть загиблі. Крім того, є ті, хто вже звільнені”, – сказав він.

“Як публікація цих списків допоможе звільненню заручників?! Найефективніші переговори завжди проводились без публічності”, – вважає Тандіт.

Він стверджує, що інформація може загрожувати життю заручників.  По-друге, рідні полонених можуть стати жертвами шахраїв, які можуть обіцяти інформацію чи допомогу у звільненні.

Тандіт зазначив, що законодавство забороняє публікацію такої інформації. Він зіслався на закон про захист персональних даних і на закон про боротьбу з тероризмом.

Він також нагадав, що спілкувався із Надію Савченко напередодні і намагався її переконати не публікувати списки.