СБУ повідомила про викриття злочинної схеми віце-прем’єра, а потім видалила пост

6 липня 201915:49

З сайту і Facebook-сторінки Служби безпеки України зникли повідомлення про викриття злочинної схеми, організованої одним з віце-прем’єр-міністрів країни, який дозволяє чиновникам комунальних підприємств Вінницької області привласнювати державні гроші.

Інформація про те, що чиновник Кабміну лобіював призначення на посади керівників комунальних підприємств довірених осіб, які в наслідку привласнювали бюджетні кошти, була опублікована в п’ятницю, 5 липня. Однак згодом повідомлення зникло з сайту і Facebook-сторінки СБУ.

Мова йшла про те, що призначені віце-прем’єром керівники викрадали державні гроші під час виконання ремонтно-будівельних робіт на території області. Вони вносили до актів виконаних робіт недостовірні дані про вартість робіт і послуг, ціни на матеріали і заробітну плату працівників, фіктивно оформлених на підприємствах.

У Службі безпеки України ім’я віце-прем’єра не називали. Однак, як стало відомо “Фактору”, він родом з Вінниці, а в уряді тільки один віце-прем’єр Володимир Кістіон – один з найближчих соратників прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. У часи коли Гройсман був мером Вінниці, Кістіон був у нього першим заступником.