Саудівського журналіста могли вбити в консульстві в Стамбулі (Історія)

7 жовтня 201814:30

Саудівський журналіст The Washington Post Джамаль Хашкаджі пропав після того, як відвідав консульство Саудівської Аравії в Стамбулі.

59-річний Джамаль Хашкаджі прийшов до консульства у вівторок, 2 жовтня. Він збирався отримати документ, що підтверджує його розлучення з дружиною, щоб укласти шлюб зі своєю нареченою в Туреччині. Наречена чекала його біля входу в консульство близько 11 години, але він так і не вийшов з будівлі. На вході в журналіста, відповідно до звичайної практики, забрали мобільний телефон.

Туреччина почала розслідування, попередні результати якого показали, що журналіста вбили в консульстві. Агентство Reuters повідомляє з посиланням на неназване джерело в слідчих органах Туреччини, що в той же день, коли Хашкаджі прийшов до консульства, туди прибули 15 інших підданих Саудівської Аравії. Вони прилетіли до Стамбулу на двох літаках і пізніше покинули Туреччину. Джерело Reuters повідомило, що турецька влада поки не встановила їх особистості.

Саудівська Аравія відкинула звинувачення у вбивстві журналіста, назвавши їх безпідставними. Країна стверджує, що Хашкаджі покинув консульство в той же день, коли увійшов до нього. Наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед Салман аль Сауд в інтерв’ю агентству Bloomberg заявив, що готовий допустити представників турецької влади в консульство.

“Це суверенна територія, але ми дозволимо їм увійти і провести огляд, зробити все, що їм заманеться. Якщо вони про це попросять, звичайно. Нам немає чого приховувати”, – сказав принц.

Він також додав, що Хашкаджі – підданий Саудівської Аравії, і саудівська влада разом з Туреччиною намагаються з’ясувати всі обставини події.

Після зникнення журналіста біля консульства Саудівської Аравії в Стамбулі почалися вуличні акції в його підтримку. Один з номерів The Washington Post вийшов з порожньою колонкою під фотографією Хашкаджі – на місці, де повинен був вийти його матеріал.

7k9fijCiJw7P2fQFb6mTKw

“Якщо повідомлення про вбивство Джамаля виявляться правдою – це жахливе і незбагненне діяння. Його поважають в його країні, на Близькому Сході і в усьому світі. Ми неймовірно горді тим, що публікували його матеріали”, – йдеться в заяві The Washington Post.

Джамаль Хашкаджі останній рік жив у Вашингтоні. Він виїхав з Саудівської Аравії в вересні 2017 року. Журналіст регулярно публікував статті з критикою саудівської влади і особисто наслідного принца Мухаммеда Салмана аль Сауда.