Саудівська Аравія запустила ядерний реактор

6 листопада 201819:01

У Саудівській Аравії принц Мухаммад бін Салман запустив перший в своїй країні ядерний дослідницький реактор.

Це частина плану диверсифікації енергетичної системи королівства.

Запущений 5 листопада реактор є серед 16-ти, які, посилаючись на постійний розвиток ядерної енергетики Ірану, Саудівська Аравія планує побудувати протягом наступних двох десятиліть. Вартість цього проекту становить 80 мільярдів доларів.

“Не дивлячись на те, що Ер-Ріяд наголошує на необхідності диверсифікації орієнтованої на видобуток нафти і газу економіки королівства, ядерні плани викликали стурбованість на Заході щодо можливості ядерної ескалації між двома близькосхідними конкурентами”, – пише видання.

Ер-Ріяд, як і Тегеран, наполягає, що його метою є розвиток мирних ядерних технологій. Однак в березні принц Мухаммед попередив, що якщо Іран буде розвивати ядерну зброю, його країна також це зробить.

Після цього США оголосили про вихід з укладеної в 2015 році ядерної угоди з Іраном, а Тегеран заявив, що далі буде виконувати всі вимоги, якщо вони будуть надавати економічні вигоди від скасування міжнародних санкцій в обмін на обмеження ядерної діяльності. Але провідні іранські чиновники також погрожували вийти з угоди, якщо США введуть санкції проти економіки Ірану, які ускладнять торгівлю з рештою світу.