Садовий написав листа Порошенку: Закарпаття відрізали від України

8 серпня 201810:22

За підсумками минулотижневої поїздки в Ужгород Андрій Садовий скерував листи до президента, прем’єр-міністра та міністра інфраструктури України щодо відсутності адекватного транспортного сполучення із Закарпаттям.

“Після тимчасової втрати Криму цей регіон міг би стати альтернативною оздоровницею України. Але мешканцям Харкова чи Києва зручніше дістатись до Хургади чи Мальорки, ніж до термалів Берегово чи гірськолижних витягів Кострино”, – наголошує Садовий, передає УНІАН.

Як йдеться у листі, понад два роки нема авіасполучення Закарпаття з Україною та світом. Мінінфраструктури та “Украерорух” за цей час не змогли встановити в аеропорту Ужгорода належні світлово-сигнальні системи безпеки та сертифікувати його, відповідно до вимог ЄС, що є передумовою продовження Угоди зі Словацькою Республікою про заліт наших літаків на її територію під час злету-посадки.

Також додається, що після впровадження «безвізу» та вільної торгівлі на всьому західному кордоні не відкрито жодного нового пункту пропуску, а кошти, що виділив ЄС на модернізацію наявних, – частково не використані та повернуті назад.

«Така ситуація підігріває невдоволення центральною владою та зростання сепаратистських настроїв серед населення — адміністративні прорахунки Києва фактично створили на Закарпатті загрозу національній безпеці. Тому закликаю представників найвищої влади в країні діяти, аби виправити ситуацію», – сказав Садовий.