Розслідування резонансних нападів: У Верховну раду викликали головних силовиків

6 листопада 201811:03

Народні депутати запросили керівництво Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Генеральної прокуратури на засідання Верховної Ради на 12:30, щоб заслухати їх інформацію про розслідування фактів нападів на громадських активістів.

За відповідне рішення проголосували 222 народних депутатів.

Спікер ВРУ Андрій Парубій оголосив півгодинну перерву в засіданні. Він покликав керівників парламентських фракцій для консультацій.

Напад на виконуючу обов’язки керуючого справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк було скоєно 31 липня в Херсоні. Невідомий облив її сірчаною кислотою, в результаті жінка отримала хімічні опіки тулуба, руки і обличчя (більше 35% тіла).

Катерину з опіками госпіталізували в реанімаційне відділення обласної клінічної лікарні, а потім перевели в Київ. Медики оцінювали її стан, як стабільно важкий.

Чотирьох підозрюваних ( безпосереднього виконавця замаху, покупця сірчаної кислоти і двох чоловіків, які підозрюються в організації та співучасті в скоєнні замаху на вбивство) суд заарештував на 60 діб без права внесення застави. П’ятого суд відпустив під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

4 листопада поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, в якому розслідується напад на херсонська активістку, на статтю Кримінального кодексу – “Умисне вбивство”.