Росія вийшла з ракетного договору багато років назад

7 лютого 201912:02

У Держдепі США заявили, що Росія вийшла з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) багато років тому.

Про це сказала заступник держсекретаря США з контролю над озброєннями і питань міжнародної безпеки Андреа Томпсон, повідомляє DW.

“Росія вийшла з ДРСМД роки і роки назад. Росія вийшла з ДРСМД, коли вирішила розробити і розгорнути системи, порушують договір”, – зазначила вона.

Дипломат додала, що США більше шести років намагалися домогтися від Росії повернення до дотримання договору.

За словами Томпсон, заява президента РФ Володимира Путіна про те, що його країна також припиняє свою участь в договорі, є ще одним проявом російської пропаганди.

23 січня МЗС Росії відкинув ультиматум США за Договором про ліквідацію ракет. Зокрема, США зажадали від Москви позбутися крилатих ракет 9М729 або модифікувати їх так, щоб вони не перевищували допустиму дальність.

Держсекретар США Майк Помпео оголосив про вихід з договору про ракети середньої і меншої дальності (ДРСМД) з РФ з 2 лютого. Офіційний процес виходу займе шість місяців.

Заступник Держсекретаря США Андреа Томпсон заявила, що вихід Вашингтона з Договору розв’яже руки американським військовим.

Договір від 1987 року забороняє сторонам виробництво балістичних і крилатих ядерних ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км, а також їх випробування і розгортання.

Фактично договір прибирав загрозу ракетного ураження європейського континенту при гіпотетичній війні між СРСР і США.

На думку експертів, в 2010-х роках Росія почала порушувати умови договору, виробляючи і розміщуючи на своїй території ракети малої і середньої дальності.