Російська делегація не зможе повернутися в ПАРЄ до 2020 року

11 жовтня 201806:35

Делегація може повернутися в Парламентську асамблею Ради Європи тільки в січні, тому що до останнього тижня січня потрібно подати документи про ратифікацію повноважень.

Про це заявив народний депутат і представник української делегації в ПАРЄ Георгій Логвинський.

“Росія вже двічі ганьбилася, вона поставила вимоги – або зняти санкції взагалі, або зробити їх таким чином, щоб фактично було зрозуміло, що їх неможливо застосувати. Саме цей план і виконувався”, – сказав Логвинський.

Наступний найближчий розгляд резолюції по поверненню делегації може пройти в січні, після дедлайну подачі документів. Відповідно, до 2020 року Росія не буде мати можливості подати ці документи за новою процедурою.

Вчора в ПАРЄ не прийняли проект резолюції щодо скасування обмежень проти російської делегації. Його повернули до комітету.

0bec11e121f5007bb2566b8ee791fd7a

У 2014 році російська делегація в складі ПАРЄ була позбавлена цілого ряду повноважень, в тому числі права голосу, через анексії Криму та агресії в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу в складі асамблеї в знак протесту.

Москва відреагувала заявою про те, що чинний регламент ПАРЄ тисне на інтереси делегацій окремих країн і дозволяє іншим приймати дискримінаційні рішення – наприклад, позбавляти права голосу, відстороняти від участі в керівних органах асамблеї і різних моніторингових місіях, як це було з російською делегацією.