Роботу ситуаційної кімнати в АП за свій рахунок забезпечував Порошенко

29 травня 201911:38

Екс-заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків прокоментував ситуацію з обладнанням ситуативної кімнати в будівлі АП.

У своєму Facebook він написав, що архітектура ситуативної кімнати в Адміністрації президента не передбачала ніяких серверів, крім відеомагазину для управління відеостіною та іншими екранами.

“Головна роль відеомагазину – це виведення різних джерел відео на об’єднаний простір відеоекранів. Головна мета такого підходу наступна: об’єднати інформаційні джерела з різними рівнями захисту в єдиному просторі сприйняття інформації”, – зазначив Шимків.

За його словами, жодна державна організація не дасть копію інформаційних ресурсів, але може при певних умовах і присутності оператора видавати відеокартинку з робочого місця, яке розташована в самій інституції.

“Це щось на зразок віддаленого доступу на комп’ютер або сервер. По каналах зв’язку (захищених) передається тільки відеозображення, а не дані, а отже, зникає необхідність зберігати і будувати якісь проміжні сервери або сховища. Це дозволило обійти вимоги підзаконних актів, і відобразити джерела різного походження одночасно, – пояснив Шимків.

Він додав, що аналогічна концепція має місце в побудові сітрумів в США та інших країнах.

“Про обладнання, яке було передано від ЦВК і НБУ. Сервер збору відеоінформації під час виборів, який належав ЦВК і не використовувався, не міг виконувати роль відеомагазину для ситуативної кімнати, оскільки мав природу сховища без належних відеоресурсів, і ми його пристосували для серверних потреб операційно роботі АП. Обладнання передано НБУ – це мережеве обладнання, комп’ютери (робочі станції) і принтери”, – уточнив Шимків.

Також він зазначив, що не буде коментувати питання про оренду обладнання та структуризації фінансування проекту, оскільки “це приватне питання Петра Порошенка”.

“Адже він за свій рахунок забезпечував існування інструменту (сітрум – це інструмент) роботи президента. Особисті речі і власне обладнання, які я, наприклад, приніс з собою з приходом в АП, я, до речі, забрав з собою, коли звільнився, бо це моя власність, яку я також в якості інструментів використовував у своїй повсякденній роботі”, – пояснив Шимків.

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк заявив, що правоохоронні органи будуть розслідувати зникнення техніки з ситуаційної кімнати Адміністрації президента України.

Секретар РНБО додав, що з сусідньої кімнати вивезли сервери, на яких зберігалися секретні дані.

Після цього прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко заявив, що вся техніка була орендована на гроші Порошенка і відповідно повернута орендодавцю.