Рівень заборгованості за лікарняними досяг 1,3 млрд грн

17 червня 201909:25

Рівень заборгованості за лікарняними досяг 1,3 млрд грн, над її погашенням зараз працює уряд.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Понад план більше 7 млрд грн надійшло від єдиного соціального внеску. В результаті Пенсійний фонд повністю виконує свій бюджет, навіть з невеликим профіцитом, і Фонд соціального страхування, який отримав більше 700 млн грн понад план коштів, має заборгованість 1,3 млрд грн. Ми побачили зловживання і запропонували вжити заходів щодо тих регіональних керівників, які це допустили, запропонували посилити контроль і перевірки обґрунтованості видачі лікарняних… Погасити борги і виплатити лікарняні – ми це зробимо”, – зазначив зазначив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

За його словами, проблема із заборгованістю була спровокована тим, що кількість виданих лікарняних листів в окремих областях раптово збільшилася на 40-50% через те, що на декількох підприємствах у січні до 40% штатних працівників “були відправлені роботодавцем на лікарняні” – очевидно, щоб не платити з власної кишені людям за простій підприємства.

При цьому він додав, що в ситуації з видачею лікарняних має місце фальсифікація документів.

“Зараз ми вживаємо деякі заходи для того, щоб цю проблему вирішити. У нас є механізми”, – додав Рева. При цьому він підкреслив, що вирішення проблеми із заборгованістю затримується ще й через неефективність дій керівництва Фонду соціального страхування.