РФ оголосила в розшук добровольців через “вирок суду” Правого сектора

27 серпня 201812:02

Слідчий комітет РФ порушив кримінальні справи стосовно учасників “Правого сектора”.

Про це Фактору стало відомо із заяви Слідчого комітету.

Повідомляється, що головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації порушено кримінальну справу стосовно організаторів та учасників забороненої на території Росії організації “Правий сектор” за фактом публікації “вироку Центрального національного суду “Правого сектора”.

“15 травня 2015 року вироком Київського районного суду міста Сімферополя Олександр Костенко визнаний винним в умисному заподіянні легкої шкоди здоров’ю співробітнику батальйону “Беркут” під час масових заворушень на Майдані Незалежності в місті Києві, а також незаконному носінні вогнепальної зброї, і йому призначено покарання у вигляді 4 років 2 місяців позбавлення волі.

За версією слідства, з помсти за осуд Костенка, учасники структурного підрозділу під назвою “Центральний національний суд “Правого сектора” Биковницький, Малиновська, Нетканова, Максименко та інші особи, здійснюючи екстремістську діяльність і на виконання вказівок Яроша, Тарасенка, Стемпіцького, Воронова та інших осіб, 10 травня 2018 року в місті Києві склали “вирок Центрального національного суду “Правого сектора”.

У цьому документі, заявляючи про винесення смертного вироку, названі особи фактично дали вказівки всім членам організації “Правий сектор” про вчинення в “зручний час і доцільними в конкретних випадках способами” вбивств 50 посадових осіб російських державних, судових та правоохоронних органів, які брали участь у розслідуванні кримінальної справи щодо Костенка, а також винесення йому вироку.

Слідчим комітетом Російської Федерації дана жорстка оцінка незаконним діям названих осіб, вони кваліфіковані, як підготовка до вчинення вбивств, а також посягань на життя державного діяча; осіб, які здійснюють правосуддя і попереднє розслідування; співробітників правоохоронних органів; організація діяльності екстремістської організації та участь в її діяльності (ч.1 ст.30 п. “б”, ч. 2 ст.105, ч.1 ст.30, ст.277, ч.1 ст.30, ст.317 , ч.1 ст.30, ст.295, ч.1 і ч.2 ст.282.2 КК РФ)”, – повідомляють в СК РФ.

Наголошується, що найближчим часом будуть винесені постанови про притягнення Яроша, Тарасенка, Стемпіцького, Воронова, Биковницького, Малиновської, Нетканова і Максименка в якості обвинувачуваних, а також вирішено питання про оголошення їх в міжнародний розшук і обрання їм запобіжного заходу у вигляді взяття під варту.