Рада зобов’язала антикорупціонерів подавати е-декларації

23 березня 201712:45

Верховна Рада проголосувала за законопроект, який уточнює коло осіб, зобов’язаних подавати електронні декларації, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За відповідний законопроект проголосували 268 нардепів при необхідних 226 голосах.

Документ передбачає, що військовослужбовці не повинні надавати електронні декларації. Це відноситься до військовослужбовців за призовом під час мобілізації, військовослужбовцям за контрактом, курсантам, військовослужбовцям на кафедрах військової підготовки.

До другого читання в законопроект були внесені правки, які зобов’язують членів громадських антикорупційних організацій, кандидатів у депутати та нардепи, кандидатів в президенти подавати електронні декларації.

Законопроект передбачає, що електронні декларації подають особи, які входять до складу наглядової ради державного банку, державного підприємства або прибутковою державної організації.

Суб’єктами декларування стають члени громадських рад, які приймають участь в підготовці рішень з антикорупційних програм.

Наголошуємо, що за ці поправки депутата від “Натодного фронту” Тетяни Чорновол проголосували депутати фракції “Опозиційний блок” і групи “Відродження”.

Важливо, що депутати виключили перед голосуванням правки, які також вводили обов’язок подавати електронні декларації журналістами, засновниками та редакторами ЗМІ.

Підписуйтесь на “Фактор” в Facebook.