Рада прийняла законопроект про дерегуляцію дозвільних процедур у сфері нафтогазовидобування

19 грудня 201713:01

За відповідне рішення на засіданні у вівторок проголосував 231 депутат.

Законопроектом дозволяється використовувати механізм сервітуту для будівництва об’єктів нафтогазовидобування і трубопровідного транспорту (без зміни цільового призначення земельних ділянок).

Також, усувається необхідність отримання гірничого відводу, виключаються об’єкти нафтогазовидобування з переліку об’єктів містобудівної діяльності, скасовується обов’язкове введення родовищ в дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.

Законопроектом надається право нафтогазовидобувачам після завершення періоду дослідницько-промислової розробки родовищ використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі аж до зміни цільового призначення і оформлення документів на право користування (зараз компанії зобов’язані зупиняти видобуток на період оформлення документів).

Зняття та перенесення грунтового покриву для подальшого буріння можна буде проводити без спеціального дозволу на підставі робочого проекту землеустрою.

Законопроектом надається надрокористувачам право на користування своєю геологічною інформацією без погодження з органами влади. Крім того, пропонується розширити коло суб’єктів, які можуть проводити геолого-економічну оцінку запасів нафти і газу (зараз таким правом володіє виключно Державна комісія України по запасах корисних копалин).