Рада прийняла законопроект про введення механізму “єдиного вікна” на митниці

5 липня 201812:02

Використання механізму “єдиного вікна” для міжнародної торгівлі визнається найкращою світовою практикою.

Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №7010 “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження механізму” єдиного вікна “і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України”.

Закон підтримали 254 нардепа. Так, у пояснювальній записці зазначається, що створення і використання механізму “єдиного вікна” для міжнародної торгівлі визнається найкращою світовою практикою, яка сприяє міжнародній торгівлі і, одночасно, підвищує інституційні можливості державних органів.

У серпні 2016 Кабінет міністрів України зробив перший крок для впровадження “єдиного вікна”, проте функціонування і розвиток цього механізму є практично неможливим через відсутність необхідних законодавчих змін. Законопроектом пропонується внести зміни до низки законів.

Передбачається отримання митницями в електронній формі дозвільних документів від уповноважених державних органів, що видають такі документи, з використанням механізму “єдиного вікна” і здійснення митницями відповідних митних формальностей на підставі такої інформації.