Рада може прийняти закон про розширення повноважень поліції

30 червня 201714:35

22 червня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований проект закону №6626 “Про внесення змін до Закону України” Про Національну поліцію “щодо окремих повноважень поліції”.

Відповідна інформація розміщена на сайті ВР.

Проектом закону передбачається розширення повноважень поліції в сфері дорожнього патрулювання, тимчасового затримання та обліку транспорту.

У тексті законопроекту йдеться про розширення повноважень поліції, які їй необхідні для якісного виконання правоохоронних функцій.

Як говориться в пояснювальній записці, оскільки пункт 10 частини 1 ст.23 Закону України “Про Національну поліцію” встановлює умовно вичерпний перелік місць для забезпечення громадської безпеки та порядку – вулиці, площі, парки, сквери, стадіони, вокзали, аеропорти, морські та річкові порти, інші публічні місця, – то пропонується доповнити цей перелік місцями , які не є публічними, але в яких поліція фактично забезпечує публічну безпеку і порядок за допомогою автомобільного патрулювання (один із заходів забезпечення громадської безпеки), зокрема, це автомагістралі і вулично-дорожня мережа.

Наступною питанням, на вирішення якого спрямовано проект закону, є первинне упорядкування обліку автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні. Законопроектом №6626 пропонується доповнити ч. 1 ст.26 Закону України “Про Національну поліцію” п.141 і ч.3, що дозволить поліції формувати власні бази даних (банки) даними транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які тимчасово перебувають на території України, використовуючи як наявну інформацію, так і отриману від Державної фіскальної служби.