Путіна вперше за 15 років не запросили на святкування річниці висадки союзників у Нормандії 1944 року

2 червня 201910:16

У заходах по святкуванню річниці операції “Оверлорд” візьмуть участь прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Ангела Меркель, президент США Дональд Трамп, але Володимира Путіна у списку запрошених немає.

Президент Росії Володимир Путін вперше, починаючи з 2004 року, не був запрошений на святкування ювілейної річниці висадки союзників у Нормандії 6 червня 1944 року, яка також відома як операція “Оверлорд”. Про це повідомляє “Фактор”.

“Президента Росії Путіна вперше, починаючи з 2004 року (коли відзначали 60-річчя D-Day), цього року на подію запрошено не було”, – йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Путіна не запросили до Польщі на церемонію 80-ї річниці початку Другої світової війни
При цьому наголошується, що Путін брав участь у заходах з нагоди 70-ї річниці D-Day у 2014-му – вже після окупації Криму і початку агресії проти України.

Як інформує уряд Великої Британії, крім британської сторони у заходах високого рівня візьмуть участь представники інших держав-учасників Нормандської операції: США, Канади, Франції, Австралії, Нової Зеландії, Бельгії, Польщі, Норвегії, Данії, Нідерландів, Греції, Словаччини, Чехії. Представників Німеччини також запросили.

Основні заходи з відзначення Нормандської операції пройдуть в англійському портовому місті Портсмут і на узбережжі французької Нормандії. У них візьмуть участь прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Ангела Меркель, президент США Дональд Трамп, який 3-5 червня здійснить державний візит до Сполученого Королівства.

Масштабні святкові і пам’ятні заходи з нагоди 75-річчя початку Нормандської операції або операції союзників “Overlord” у Другій світовій війні пройдуть 5 червня на півдні Англії і 6 червня на узбережжі французької Нормандії.

Організатори заходу мають намір приділити особливу увагу вшануванню ветеранів, які брали участь у події 1944 року.

Нормандська операція “Overlord” з висадки військ союзників на півночі Франції почалася 6 червня 1944 р. і тривала до 1 липня. Близько 160 тисяч солдат союзницьких військ перетнули Ла-Манш і висадилися в Нормандії, поклавши початок розгрому фашистської Німеччини. “Overlord” є найбільшою військово-морської десантної операцією в історії Другої світової війни.