Путін після 2024 року залишиться при владі на посаді прем’єра

13 липня 201911:09

У Росії розглядають варіанти продовження повноважень президента РФ Володимира Путіна після закінчення його президентського терміну правління в 2024 році.

Про це пише “Фактор” з посиланням на Bloomberg.

Помічники та радники глави Кремля опрацьовують можливість призначення його прем’єр-міністром з розширеними повноваженнями. Збереження більшості в парламенті від правлячої партії “Єдина Росія” необхідно для внесення змін до конституції.

Менш ніж 18 місяців до парламентських виборів популярність правлячої партії “Єдиної Росії” впала разом з популярністю Путіна через те, що протягом п’яти років доходи росіян падали.

Тому Кремль в даний час розглядає питання про скорочення частки місць, обраних за партійними списками в нижній палаті парламенту Державної Думи, що складається з 450 членів, з 50% до 25% відповідно до чинного законодавства.

Решта будуть обиратися в місцевих округах, де багато прокремлівських кандидатів будуть балотуватися, як номінально незалежні, щоб уникнути клейма членства в “Єдиної Росії”.

Bloomberg відзначає, що зміни вступлять в силу на наступних парламентських виборах в 2021 році, що дасть Путіну повний контроль над новим законодавчим органом, за три роки до кінця його повноважень.

Два близьких до Кремля джерела і законодавець з “Едро” також сказали агентству, що ці зміни дозволять Путіну залишитися у владі після 2024 року на посаді глави правлячої партії і прем’єр-міністра з розширеними конституційними повноваженнями. Зараз лідером партії є глава уряду Дмитро Медведєв.