Прокурора Суса взяли під варту без можливості внесення застави

14 лютого 201810:05

Солом’янський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави екс-заступнику керівника департаменту Генеральної прокуратури України з особливо важливих справ у сфері економіки Дмитру Сусу.

Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура інформує Фактор.

За інформацією САП, таке рішення суд ухвалив напередодні, у вівторок.

Раніше, детективи НАБУ при процесуальному керівництві прокурорів САП затримали Суса 25 липня 2017 року на території аеропорту “Бориспіль”.

Сусу інкримінують відсутність інформації про іномарку в декларації, а також заволодіння чужим майном під час проведення слідчих дій в кількох кримінальних провадженнях.

7 липня 2017 року Солом’янський районний суд Києва відправив Суса під домашній арешт з обов’язковим носінням електронного браслета, хоча прокуратура просила заарештувати підозрюваного, встановивши заставу в 5 млн грн. За рішенням суду Сус перебував під домашнім арештом у Хмельницькому.

22 січня 2018 року Солом’янський райсуд Києва змінив запобіжний захід Сусу з домашнього арешту з обов’язковим носінням електронного браслета на заставу в сумі 1,76 млн грн.

Сус працював в департаменті з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ, який називають “департаментом Кононенка-Грановського”.

У серпні 2016 відбулося зіткнення між співробітниками ГПУ і детективами Національного антикорупційного бюро, які здійснювали зовнішнє спостереження за Сусом. в НАБУ заявили, що слідчі ГПУ затримали їх детективів, незаконно утримували і катували їх протягом багатьох годин. Увечері сам Сус відвіз їх в будівлю НАБУ.

Пізніше з’ясувалося, що Сус забув вказати в анкеті авто преміум класу Audi Q7 вартістю понад 900 тис. грн, яке належало його 85-річної бабусі.

Генпрокурор Юрій Луценко за брехню в декларації і анкеті оголосив догану Сусу.

А вже в квітні 2017-ого Луценко звільнив Суса з посади заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки.