Прокуратура завела справу на заступника мера Ірпеня через вплив на слідство

6 вересня 201714:10

Прокуратура Київської області зареєструвала кримінальне провадження за фактом впливу першого заступника мера Ірпеня Дмитра Христюка на працівників правоохоронних органів з метою перешкоджання виконанню ними своїх службових обов’язків.

У повідомленні прес-служби обласної прокуратури зазначено, що перший заступник мера Ірпеня Христюк після отримання ряду підозр за свої діяння з надуманих причин втручається в діяльність правоохоронних органів.

“Зокрема, чиновник з метою впливу на правоохоронців привертає підлеглих і сторонніх осіб до дискредитації органів прокуратури Київської області і висловлює надумані, безглузді заяви”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього прокуратура Київської області 5 вересня внесла клопотання до суду про відсторонення від займаної посади Христюка і оскаржила рішення суду першої інстанції про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Наполягається саме на арешті першого заступника мера Ірпеня.

Нагадаємо, що Христюк підозрюється в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації), ч.4 ст.28 ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненого у складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч.1 ст.205 (фіктивне підприємництво вчинене у складі злочинної організації), ч.4 ст.28 ч.3 ст.358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів вчинене у складі злочинної організації), ч.4 ст.28 ч.1 ст.366 (службове підроблення скоєне в складі злочинної організації), ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України.