У екс-дружини Піскуна не змогли відсудити 7 га землі під Києвом

19 лютого 201814:21

Суд відмовився витребувати 6,93 га в селі Дмитрівка Київської області, які опинилися у власності Світлани Піскун у зв’язку із закінченням терміну позовної давності.

Про це йдеться в ухвалі Апеляційного суду Київської області від 6 лютого.

Ще в 2009 році семеро громадян – Аршаніца Н.А., Гринь А. М., Ланько А.Ф., Гринь Н.Н., Лабур А.А., Немченко Н.І. і Ланько В.М. – отримали державні акти на право власності на лісові ділянки, які були переведені в землі сільськогосподарського призначення.

31 липня 2014 року суд частково задовольнив позов заступника прокурора Київської області – визнав незаконними і скасував розпорядження голови Київської ОДА з березня-травня 2009 року. Також суд визнав недійсними державні акти на право власності на ділянки, отримані на основі цих приписів.

Суд відмовився витребувати ці ділянки, тому що не було доведено, що відповідачі володіють цією землею.

Поки тривав судовий розгляд, 8 липня 2014 року перераховані вище сім громадян відчужили земельні ділянки на користь Севастіана Сильчука, який в той же день подарував їх своїй дочці – Світлані Піскун, дружині колишнього генпрокурора Святослава Піскуна (2002-2003, 2004-2005, 2007).

Після цього прокурор Києво-Святошинського району звернувся до суду з вимогою витребувати ділянки з незаконного володіння Світлани Піскун.

Однак суди трьох інстанцій відмовили в задоволенні цього позову на підставі закінчення строку звернення до суду.

Верховний Суд в липні 2017 року це рішення скасував і відправив справу на новий розгляд.

Але в листопаді 2017 року суд першої інстанції знову відмовив з тієї ж причини – минув строк позовної давності.

Апеляційний суд 6 лютого цього року залишив це рішення без змін.