Прем’єр Польщі поставив Хмельницького в один ряд з Гітлером

13 лютого 201810:32

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецкій помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького в числі тих, хто здійснював найбільші злочини проти єврейського народу.

Про це він заявив в ході лекції в місті Холм, присвяченій польсько-єврейським відносинам протягом століть.

“У нас майже тисяча років співпраці на одній землі з євреями, цього не можна порівняти з іншими країнами в Європі і світі’, – розповів Моравецкій.

При цьому він підкреслив, що суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв, а за часів нацизму в Польщі були сильні репресії за допомогу євреям, і саме в Польщі їм допомагали більше всього.

“Першим великим злочинним актом проти євреїв, який в єврейській історіографії часто прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 000 убитих євреїв”, – сказав Моравецкій.

Він розповів епізод з облогою Львова, коли Хмельницький в обмін на видачу євреїв обіцяв відступити від міста: “Львів відмовив, сказав, що не віддасть єврейських братів і не віддав”.

Польський прем’єр також розповів про свою нещодавню поїздку в Торунь: “Один з тамтешніх рабинів представив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців на “Х” – Гітлер, Гіммлер і Хмельницький. Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично привів до першого занепаду Речі Посполитої”.

Цікаво, що Ізраїль виступив категорично проти прийняття Сенатом Польщі законопроекту про Інститут національної пам’яті.