Посли ЄС підтримали продовження “кримського пакету” санкцій проти РФ

10 червня 202014:35

Дія “кримських” санкцій проти РФ, введених за анексію півострова, закінчується 23 червня 2020 року.

Посли Європейського Союзу підтримали рішення продовжити “кримський пакет” санкцій проти РФ ще на один рік.

Про це повідомив постійний представник України при Європейському Союзі Микола Точинський.

Зазначимо, що дія “кримських” санкцій проти РФ, введених за незаконну анексію півострова, закінчується 23 червня 2020 року.

“Єдність і солідарність ЄС зруйнували відчайдушні спроби Росії використовувати Covid-19 для скасування санкцій, накладених на РФ за триваючу агресію проти України. “Кримський пакет” буде продовжений ще на рік. Вдячний нашим Європейським партнерам за їх незмінну підтримку України”, – написав Точинський.

Нагадаємо, ці обмежувальні заходи були введені в червні 2014 року і продовжуються на рік. Востаннє таке рішення було прийнято 12 червня 2019 року.

Наголошується, що всього ЄС застосував чотири види санкцій. Крім “кримських”, діють індивідуальні санкції за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності України, також існує так званий “український список”, у якому знаходяться колишні високопоставлені українські чиновники часів екс-президента України Віктора Януковича, санкції для яких були застосовані за зловживання з державними фондами. Ці санкції також переглядаються щорічно.

Четвертий пакет – це економічні санкції для Росії, введені в липні та посилені у вересні 2014 року, які згодом були пов’язані з виконанням Мінських домовленостей. Рішення щодо цих санкцій приймається кожні півроку.