Порошенко визначив невідкладним законопроект про боротьбу з оргзлочинністю

15 грудня 201619:00

Президент України визначив як невідкладний законопроект щодо удосконалення механізмів притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які у складі організованих груп і злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини.

“Президент Петро Порошенко направив звернення до Верховної Ради України та визначив як невідкладний для позачергового розгляду проект Закону №5490 “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження)”, – повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу глави держави.

Завданням законопроекту є удосконалення положень чинного законодавства. Зараз ці положення створюють умови для уникнення кримінальної відповідальності особами, які у складі організованих груп та злочинних організацій скоїли особливо тяжкі злочини. Йдеться також про приведення його у відповідність до практики Європейського суду з прав людини і забезпечення права на справедливий суд, удосконалення положень чинного законодавства, які регулюють питання відкриття сторонам матеріалів кримінального провадження, здійснення спеціального досудового розслідування та судового провадження.