Порошенко підписав закони про розмитнення автомобілів на єврономерах

23 листопада 201810:02

Прийняття законів президент назвав “непростим компромісом між державою і фактичними власниками авто”.

Президент України Петро Порошенко підписав закони про зниження акцизу на легкові автомобілі, а також про посилення контролю над переміщенням і використанням автомобілів на іноземній реєстрації. Відповідну заяву опубліковано на сторінці президента в Facebook.

“Підписав закони №8487 і №8488, які легалізують ввезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами. Всі кошти від цього, від першої і до останньої гривні, підуть до Пенсійного фонду на покриття його дефіциту, на індексації пенсій, виплати в першу чергу тим, хто отримує мінімальну пенсію. Це чітко і недвозначно передбачено законом”, – написав Порошенко.

Прийняття законів президент назвав “непростим компромісом між державою і фактичними власниками авто”.

“Між тими, хто вже прийняв як даність неминучість податків, і тими, хто тільки отримав шанс стати сумлінним платником податків. І ось щоб останні не мали жодного сумніву, що їхні гроші йдуть на добру справу, їх і вирішили у цільовий спосіб направити на допомогу пенсіонерам. Від Пенсійного фонду буду вимагати регулярно звітувати про обсяги коштів, одержаних від легалізації авто”, – зазначив Порошенко.

 Він також звернувся до власників автомобілів з іноземною реєстрацією із закликом “у передбачений законом строк скористатися пільговим порядком розмитнення і утриматись від акцій протесту”.

“Без податків не буває армії, без податків не буває доріг, без податків не буває освіти. І державу будують не президенти, не уряди, не депутати, а платники податків. Це повинно стати аксіомою, і підписання зазначених законів – крок у цьому напрямку. Дякую всім за розуміння і здатність до компромісу”, – додав Порошенко.

Нагадаємо, власники автомобілів з європейською реєстрацією почали перекривати дороги по всій Україні з 20 листопада. Вони вимагали скасування законопроектів №8487 і №8488. У деяких регіонах не обійшлося без сутичок.

Також протестувальники вирішили тимчасово припинити блокування доріг на кілька днів.