Поранений поліцейський виявився беркутівцем київської роти, що розстрілювала людей на Майдані

20 лютого 201817:44

Поранений під Солом’янським судом поліцейський виявився екс-бійцем першої роти спецпідрозділу “Беркут”, що брала участь у зачистці Майдану в лютому 2014 року.

Відео бійки поліції з добровольцями опублікував волонтер Роман Сініцин.

“За тайм-кодом 0:52-05:54 видно як співробітник того ж полку, з вогнегасником на рюкзаку, б’є поваленого на землю Федорченка «Бреста» ногою в голову. Через пару секунд лунають постріли. Куля рикошетом від асфальту летить Міші в ногу. На 1:39 і далі видно як він тримається за ногу. Номер на касці Міші – 01 1 11”, – пише Роман у своєму ФБ.

За даними Сініцина, Панасенко серйозно не поранений і “там важко натягнути навіть на середні тілесні”.

Перша рота “Беркута”, в якій служив Панасенко, нападала на Автомайдан на Щорса та Кріпосному. Перша рота була на Майдані 18-20 лютого.

“Міша під час «переатестації» набрав 23 балів з необхідного мінімуму у 25 балів по «загальним навичкам». Максимум там був 60 балів. Це логіка, задачки на загальний розвиток, прості логічні конструкції і тому Міша був “не прохідний”, хоча для нормальних комісій усі беркута були непрохідними апріорі. Мішу комісія викликала на очну співбесіду, але станом на грудень 2015 він на неї не з’являвся. Як він пропетляв цю, так звану, атестацію – мені звичайно ж відомо. Пропетляв, так само, як і сотні інших беркутів, що продовжують служити в Полках особливого призначення. Пропетляв через “ручні” комісії, в яких сиділи радники Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Або взагалі не проходили, тільки на папері, в якийсь момент беркутів просто перестали напрявляти на атестацію”, – волонтер пояснює, як саме екс-беркутівець пройшов переатестацію.

Також Сініцин перерахував, як саме міністр Аваков сприяв цникненню відповідальності підозрюваних у вбивствах беркутівців:

– Це стосується і залишенню в лавах Поліції та Нацгвардії сотень людей причетних до злочинів на Майдані.
– Це стосується сприянню у перетині державного кордону десяткам Беркутів, які були під слідством, але втекли у Росію, Білорусь і окупований Крим. Нагадаю, що Прикордонна служба входить в структуру МВС.
– Це стосується десятків листів від МВС в суди з проханням не відсторонювати беркутів, які знаходяться під слідством ГПУ по «майданівським» злочинам від проходження служби.