Половина особового складу ДБР нелегітимна і пройшла з порушенням закону

24 березня 201910:22

Половина особового складу Державного бюро розслідувань нелегітимна, оскільки відбір проходив з порушенням закону.

Про схеми та протизаконні дії при формуванні штату керівного складу розповів Глава ГО “Jure et prudentia” Володимир Орлов. Наразі в судах розглядається кілька справ про визнання рішень конкурсних комісій, як протиправних.

“Я відправив необхідні документи для участі в конкурсі на посаду Директора територіального управління ДБР в Краматорську та Керівника Першого управління організації досудового розслідування. Тобто те, що мені близьке. За результатами тестування я набрав 93% правильних відповідей, виконання практичного завдання – 25 балів – найвищий результат. Також я пройшов поліграф, і 4 липня було проведено співбесіду у відкритому форматі з онлайн відеотрансляцією. Мене екзаменували “шановні” люди з Зовнішньої комісії, а це народні депутати, представники Кабміну і наукові діячі. Очевидно, що я не “прийшовся до двору” і за мене жодного голосу віддано не було. З урахуванням того, яка брудна кампанія проти мене розгорнулася з публікаціями в навіть не “жовтих”, а “коричневих” нібито-ЗМІ, це не сильно мене здивувало. Переможець, до речі, набрав 8 голосів з 8 можливих – вже дуже сподобався всім членам комісії. Решта ж кандидатів отримали максимум по 2 голоси, а більшість 0. Це означає, що комісія побоялася створити навіть видимість того, що хтось може наблизитися до недосяжного “переможця”. Результатом цього став мій перший позов до Окружного адміністративного суду Києва про визнання протиправним конкурсу, рішення конкурсної комісії і т.д.”, – написав Орлов на свій сторінці в Facebook.

Прецедент з відбором на посаду Директора територіального управління ДБР в Краматорську та Керівника Першого управління організації досудового розслідування, за словами Орлова, не єдиний, який говорить про незаконність формування топ-менеджменту правоохоронного органу.

“Паралельно я подавав документи на Першого заступника двох територіальних управлінь, розташованих в містах Краматорськ і Львів. Так ось “специ” з внутрішньої комісії номер 2 Олег Шрам і Петро Варишко на свій розсуд порахували мій стаж роботи в галузі права і не допустили мене до проходження конкурсу. При тому, що моя робота в митних органах і органах прокуратури носила правозастосовний і правоохоронний характер. Всі мої письмові пояснення і апеляції не мали успіху. До речі, після того, як Зовнішня комісія мене допустила до проходження конкурсу, я в соцмережах вказав панові Варішко на це, після чого він швидко видалив коментар і заблокував мене. Протягом всього конкурсу Комісія приймала рішення, які виходили за рамки своєї компетенції, починаючи від продовження термінів прийому документів до неповідомлення кандидатів про прийняті рішення.
На мій погляд, одним з порушень при створенні комісій №1 і 2 було в тому, що згідно з наказом ДБР в кожній комісії з 5 членів не менше 3-ьох повинні бути представниками ДБР. Однак в комісії номер 1 і 2 було всього по одному представнику. Після досить тривалого часу внутрішня комісія 1 вносить зміни до наказу та вводить ще двох представників ДБР, а в комісії 1 віз і нині там”, – розповів Орлов.

Згідно з даними, наведеними в запису, порушення були і в частині формування комісій. За словами Володимира Орлова “був введений або точніше сказати впроваджений активіст, не будучи експертом у сфері права і фахівцем в сфері правоохоронних органів. Тобто “ряджений”.

“Основною роботою цього “експерта” було обливання брудом конкурсантів, які могли б претендувати на посади, які очевидно вже були продані іншим людям”, – констатував Орлов.

За другим прецедентом Володимир Орлов подав ще один позов до суду з вимогою визнати протиправними та скасувати накази ДБР:
– про створення конкурсної комісії 1;
– про створення конкурсної комісії 2;
– про затвердження пропозиції Комітету з відбору представників Громадських об’єднань до складу конкурсних комісій.

e[dfkf

У результаті суд погодився з доводами позивача частково, скасувавши своїм рішенням наказ Державного Бюро Розслідувань від 02.04.2018 №37 “Про створення Конкурсної комісії 2 …”, оскільки у “активіста” була відсутня наукова ступінь в області юриспруденції. Таким чином, суд констатував неможливість віднести “громадського працівника” до експертів з питань права. Рішення суду першої інстанції опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

dkl

“Роблячи висновки скажу, я не спокушайтеся, хоча з упевненістю кажу – це маленька, але значуща перемога! Ось тепер питання – як бути з тією масою народу, яких набрала нелегітимна комісія, які вже повним ходом приймають процесуальні рішення? Хто відповідатиме за це? Шрами і Варішкі? Або може керівництво ГБР, яке бачило, але мовчало і не хотіло жодним чином усунути або навіть реагувати на дані порушення. Значить комусь це було потрібно…”