Півсотні народних депутатів офіційно відпочивали під час роботи шостої сесії Верховної Ради

28 серпня 201715:25

За період з 1 лютого по 21 липня 2017 року 55 народних депутатів скористалися правом на відпустку. З них 29 – оформили відпустки без збереження заробітної плати, повідомляє Комітет виборців України з посиланням на Апарат Верховної Ради.

Абсолютна більшість депутатів перебували у відпустках під час днів, відведених для роботи з виборцями або діяльності в комітетах. Однак троє народних депутатів перебували у відпустках і під час пленарних засідань ВР. Це Владислав Бухарєв (ВО “Батьківщина”), Михайло Ланьо (“Відродження”) і Володимир Парасюк (позафракційний).

Протягом шостої сесії відбулося 65 пленарних засідань ВР. За даними письмової реєстрації Бухарєв відвідав 46 засідань, Ланьо – 55, Парасюк – менше половини, 30 засідань.

“Де-факто, кількість тих, хто неофіційно відпочивав під час роботи в парламентських комітетах в рази більше. При цьому у парламентаріїв було три великих періоди для відпочинку: напередодні Нового Року (з 24 грудня по 17 січня), протягом травневих вихідних ( з 15 квітня по 16 травня) і під час перерви між сесіями (з 14 липня по 5 вересня).

Тобто, крім 42 днів офіційної відпустки (згідно із законом “Про статус народного депутата України”), у політиків було майже два місяці на неформальний відпочинок.