Письменниця вимагає від СБУ спілкуватися державною мовою

5 червня 201813:33

Дитяча письменниця Лариса Ніцой, яку СБУ викликала на допит у зв’язку зі справою Бабченка, відмовилася спілкуватися з представниками спецслужб російською мовою.

Відповідне звернення до Президента України Петра Порошенко і голови СБУ Василя Грицака вона опублікувала на своїй сторінці в Фейсбук, інформує Фактор.

Вона повідомила, що 4 червня СБУ викликала її на допит у зв’язку зі справою Бабченка і “списком 47-ми”. За словами Ніцой, прийшовши на допит, вона була шокована тим, що співробітники спецслужби спілкуються російською мовою. Вона закликала співробітників СБУ спершу вивчити державну мову, і лише потім викликати її на допит.

Також Ніцой висунула вимоги:

1. Вимагаю оголосити догану голові СБУ Василя Грицака за невідповідність займаній посаді. Як можна довіряти людині безпеку цілої країни, якщо він не може елементарного – навести порядок у себе в стінах будівлі СБУ, не може забезпечити дотримання підпорядкованими закону про державну службу та обов’язкове використання ними державної мови. Набирає на службу людей, які так само не відповідають займаним посадам.

2. Призначити службове розслідування, яким чином працівник, який не володіє державною мовою, потрапив на державну службу в таке високе установа. Хто йому дав довідку про українську мову, покарати їх, і скільки ще працівників СБУ порушили Закон України про державну службу та в обхід цього закону про обов’язкове володіння українською мовою, проросійськи налаштованих, отримали роботу в СБУ.

3. Вимагаю допиту державною мовою.