Після “вигнання” націоналістами з Житомира Порошенко дав прочуханки силовикам

13 березня 201914:22

Президент Петро Порошенко в Житомирі після виступу під крики “Ганьба!”, коли довелося терміново покидати захід, висловив невдоволення силовикам.

Про це розповіли журналістам співробітники в Міністерстві внутрішніх справ.

11 березня дісталося і заступнику глави Нацполіціі Олександру Фацевічу, і керівнику Нацполіціі в Житомирській області В’ячеславу Печененку. Президент роздратовано кричав, чому поліція не чіпала націоналістів і не відібрала у них плакати. Коли Печененко намагався пояснити Порошенко, що формально “Нацкорпус” нічого не порушував, президент вигнав його з кімнати.

“Фацевіч встав і каже, що це була його команда: не чіпати нікого і не провокувати. Порошенко зашипів, відтягнув Фаціка в кут і почав пресувати, що ось, мовляв, команди Авакова слухаєш, а я – президент, ти повинен мене охороняти! Фацевіч був дуже вражений рівнем розмови”, – розповіли джерела в МВС.

У понеділок президент спробував вийти на контакт з міністром внутрішніх справ, але той не відповів, хоча ще в п’ятницю (до подій в Черкасах і Житомирі) зустрічався з Порошенком. Замість того Арсен Аваков пішов на телеефір і показав схему “сітки” Порошенка.

У команді Порошенко переконані, що Аваков працює з “Азовом” або принаймні маніпулює націоналістами. Співрозмовники в МВС і “Нацкорпусі” заперечують, що міністр має контроль над ними. Соратники президента кажуть, що Аваков працює з одним з найвпливовіших людей в “Азові” Сергієм Коротких (“Боцманом”) і самим Андрієм Білецьким. Джерело в оточенні глави МВС розповіло, що після зіткнень в Черкасах “Аваков лаявся з Білецьким” – і в Житомирі вже “все було дуже цивільно”.