Після публічних суперечок та звинувачень медіагрупа “1+1” Коломойського здобула перемогу в конкурсі на управителя медіа-холдингу біглого Курченка

14 вересня 202015:02

Під час розгляду пропозицій конкурсантів заступник голови АРМА В.Павленко запропонував не визначати «1+1» переможцем, бо їх діяльність збиткова.

Про це пише “Фактор” з посиланням на “Лігу антитрасту”.

Конкуренцію “1+1” склали:

– медіагрупа олігарха Р. Ахметова в особі ТОВ “Сьогодні Мультимедіа”;
– компанії, діяльність яких пов’язують з біглим олігархом-власником УМХ С. Курченко – ТОВ “Видавництво український медіа дім” та ТОВ “Об‘єднана медіа група”;
– ТОВ “Комунікаційний хаб “Економіка” К. Паршина, який серед іншого за чутками фронтирував інтереси окремих керівників з Офісу президента.

Перемогу “1+1” здобуло завдяки тому, що пообіцяло щомісячно перераховувати до державного бюджету найбільшу суму – 5 млн.грн. Це в п‘ять разів більше ніж наступна пропозиція в 1 млн.грн. від “Економіки” та “Об’єднаної медіа групи”.

За правилами, якщо компанія-переможець не зможе заробити на управлінні достатню суму, щоб перерахувати 5 млн.грн. до бюджету, вона має це зробити не з доходів від активу, а зі своїх власних коштів. Тобто, заробив чи ні, а обіцяні 5 млн.грн. перерахуй.

Під час розгляду пропозицій конкурсантів заступник голови АРМА В. Павленко запропонував не визначати “1+1” переможцем, бо їх діяльність збиткова та вони мають істотну кредиторську заборгованість, отже навряд чи зможуть згенерувати та перерахувати в державний бюджет річний дохід у розмірі 60 млн.грн. Але в підсумку за “1+1” проголосували 4 з 6 (два – проти) та компанія була визначена переможцем.

Але на цьому історія не закінчується: попереду – дозвільна процедура в АМКУ, та з високою долею ймовірності суд. При чому в АМКУ процедура отримання дозволу на управління не буде простою та автоматичною. Враховуючи, що спільна частка “1+1” та УМХ на окремих ринках перевищує 15%, а на деяких – і 35%, то Антимонопольний комітет скоріш за все розглядати питання буде не один місяць, та зовсім не факт, що в підсумку дозвіл буде надано.

“Враховуючи, що конкурсанти, та “1+1” не виключення, скоріш за все поспішали отримати актив в управління до місцевих виборів, щоб мати більше можливостей впливу на їх перебіг, то волокіта в АМКУ навряд чи влаштує переможця. Отже відомоство, судячи по всьому, будуть спонукати шукати оперативний вихід з ситуації.

Хоча не виключаємо, що переможець може і просто “забити” на дозвіл, за що отримати штраф 5% річного доходу, та після кілька років його оскаржувати в судах. Залежить від того, чи наважиться АРМА передати активи в управління без дозволу АМКУ, адже вони більш ніж достатньо проінформовані про необхідність його отримання, та є чимало слідів такої проінформованості”, – резюмують у “Лізі антитрасту”.