Підрядника-бухгалтера з Хмельницького звинуватили у викраденні даних з держорганів і військових частин

25 грудня 201814:52

Правоохоронці викрили 36-річного жителя Хмельницького у втручанні в комп’ютерну мережу бухгалтерського обліку ряду обслуговуваних їм державних органів і підприємств, а також військових частин.

У результаті були викрадені дані працівників підприємств та інші відомості.

Про це у вівторок, 25 грудня, повідомляє департамент кіберполіції Національної поліції України.

Операцію протидії провели співробітники Подільського управління Департаменту кіберполіції, детективи Хмельницького відділу поліції і співробітники СБУ Хмельницької області та працівники військової прокуратури Хмельницького гарнізону.

За даними правоохоронців, викритим виявився працівник приватного підприємства, що обслуговує державні об’єкти, в тому числі і військові частини. В його обов’язки входили реалізація, установка і обслуговування програмного забезпечення бухгалтерських та облікових систем. Крім того, чоловік реалізовував, встановлював і обслуговував програмне забезпечення бухгалтерських та облікових систем, яке входить до списку санкцій.

к2(3)

У кіберполіції заявляється, що в порушення вимог договірних зобов’язань він таємно отримував доступ до даних працівників цих підприємств, реєстраційних номерів їх облікових карток платників податків тощо.

Проведено обшуки за адресою ведення господарської діяльності і за місцем проживання підозрюваного. На персональних комп’ютерах правоохоронці виявили інформацію щодо працівників держустанов. Вони спрямовані на експертизу. Після отримання її результатів буде визначено обсяг, приналежність і перелік інформації, отриманої в результаті злочинної діяльності.

к3(1)

Поліцейські перевіряють можливий продаж зловмисником інформації.

Триває досудове розслідування за ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку) ККУ.

Зловмиснику загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.