Підозрювані у справі про зникнення журналіста пов’язані з саудівським принцом

17 жовтня 201815:01

5 людей, названих турецькою поліцією підозрюваними у справі про зникнення журналіста Джамаля Хашогджі, пов’язані з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом.

Один з них – Махер Абдулазіз Мутреб – часто супроводжував принца в його закордонних поїздках. ЗМІ опублікували кілька фотографій, на яких Мутреб відображений в оточенні принца в Мадриді, Парижі, Бостоні, Х’юстоні і Нью-Йорку навесні 2018 року. У 2007 році Мутреб був призначений на дипломатичну посаду в посольство Саудівської Аравії в Лондоні. У поїздках він виконує роль охоронця Мухаммеда бен Сальмана Аль Сауда.

Ще троє з підозрюваних, за даними джерел журналістів, пов’язані зі службою безпеки саудівського принца. П’ятий є судовим лікарем, що займає керівні посади в міністерстві внутрішніх справ і медичних установах королівства.

Принаймні дев’ять з 15 підозрюваних, які перебували в день зникнення журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві в Стамбулі, працювали в службах безпеки, військових структурах або інших міністерствах Саудівської Аравії, стверджує The New York Times.

Саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, який співпрацював з газетою The Washington Post і критикував владу Саудівської Аравії, пропав 2 жовтня, зайшовши в консульство своєї країни в Стамбулі.

За словами джерел турецьких ЗМІ, його могли вбити в будівлі консульства, а тіло поховати в резиденції консула. У розпорядженні турецької влади нібито є аудіозаписи, на яких чутно допит, тортури і вбивство Хашогджі.

За непідтвердженими даними, Саудівська Аравія збирається визнати факт загибелі Хашогджі в результаті несанкціонованої Ер-Ріяд операції.